O nás

Vítejte na Českém mezinárodním basketbalovém kempu. Mohou se jej zúčastnit nejen hráči, ale také jejich rodiče, kteří tak mohou navíc strávit krásnou dovolenou v České republice.

about1about2

Basketbalový kemp se letos poprvé uskuteční v rámci Českých mezinárodních kempů. Nabízíme týden s intenzivním tréninkem pro hráče ve věku 10 – 18 let. Trénovat vás budou vyškolení a zkušení trenéři a instruktoři se znalostí angličtiny. Ta je také úředním kempovým jazykem.

Basketbalové kempy pořádáme od roku 1993. Nejprve probíhaly pod hlavičkou NIKE Basketball Camp, od roku 2003 pak pod názvem Jiří Welsch Basketball Camp (Jří Welsch byl reprezentantem NBA týmu Milwauke Bucks). Za více než deset let organizování basketbalových kempů prošlo našima rukama široké spektrum chlapců a dívek. Většina se dále věnuje sportu na nejrůznějších pozicích, což považujeme za velký úspěch. Za všechny jmenujme následující osobnosti: Jiří Welsch (Cleveland Cavaliers), Ondřej Starosta (Strasbourg – Euroleague), Pavel Miloš (letní liga 2005 s týmem Detroit Pistons), Petr Burda (NCAA), Martin Marek (Colgate Un.)

Všechny naše tréninky vedou profesionální trenéři s pedagogickým vzděláním, specializovaní na výuku basketbalu (licence A), stejně tomu je i u trenérů, kteří se věnují rozvoji běžeckých a skokanských dovedností. Více než polovina trenérů se profesionálně věnuje práci s dětmi a juniory.

Nabízíme rozvoj basketbalových dovedností pro začátečníky i pokročilé.V rámci basketbalového kempu pořádáme navíc mnoho soutěží a turnaj, který probíhá po dobu 4 dnů, vždy ve večerních hodinách.

Hostem kempu je jediný současný český basketbalista v NBA – Jiří Welsch, a dále i Jiří Zídek mladší, první český basketbalista v NBA (draftován jako č. 22 v roce 1995 týmem Charlotte Hornets, dále reprezentoval týmy Denver Nuggets a Seattle Supersonics, je to vítěz NCAA v roce 1995 s UCLA, vítěz Euroleague v roce 1999 se Zalgiris Kaunas, bývalý hráč týmů Real Madrid, Alba Berlin, Ulker Istanbul, Prokom Sopoty a ČEZ Nymburk). Mezi trenéry najdete i několik bývalých českých reprezentantů.

Většina našich trenérů absolvovala studium nebo trenérské kurzy na Fakultě tělesné výchovy a sportu University Karlovy.

Fakulta tělesné výchovy a sportu je jednou z fakult Univerzity Karlovy v Praze, která byla založena Karlem IV. v roce 1348. FTVS se stala součástí UK v roce 1959 zprvu jako Institut tělesné výchovy a sportu, od roku 1965 jako fakulta Univerzity Karlovy.

Fakulta tělesné výchovy a sportu je v České republice jediným vysokoškolským pracovištěm, které v současné době zajišťuje následující studijní programy: studium učitelské, jednooborové studium tělesné výchovy a od roku 1982 obor rehabilitace. FTVS UK organizuje všechny formy studia – řádné, doktorské a trenérské kurzy pro potřeby sportovních svazů.

ftvs