Lokalita

Sportovní areál

Sportovní areál v Nymburce patří k nejlepším v České Republice. Slouží jako centrum pro trénink nejlepších českých atletů a národních týmů, včetně národního basketbalového týmu. Vybavení sportovišť pokrývá i ty nejvyšší nároky profesionálních sportovců. Účastníci basketbalového kempu a jejich rodiče budou mít přístup do všech sportovních zařízení, které centrum nabízí – olympijský stadión, běžecká trať, tělocvična, tenisová hala, venkovní tenisové kurty, basketbalová hala, 25 metrů dlouhý vnitřní bazén, sauna, jakuzzi, masáže i obchod s profesionálním sportovním vybavením.Toto centrum skutečně naplňuje všechny předpoklady pro pořádání sportovních kempů.

nymburk

Okolí basketbalového kempu

Mezinárodní basketbalový kemp se koná v atraktivní lokalitě města Nymburk. Nymburk má 15 tisíc obyvatel a je to město s bohatými kulturními tradicemi a historií. Leží 40 kilometrů východně od hlavního města Prahy, a pouhých osm kilometrů od slavných lázní Poděbrady.

Česká Republika leží v samém srdci Evropy, na křižovatce různých kultur a civilizací. Díky tomu oplývá nesčetnými historickými a kulturními památkami. Množství památek v České Republice je zahrnuto na seznamu světového kulturního dědictví, včetně úplných městských celků. Nejpopulárnější turistickou destinací České Republiky je samozřejmě atraktivní hlavní město Praha. Ta je považována za jedno z nejkrásnějších hlavních měst na světě, a mimo jiné má dokonale zachovalé historické jádro. Mnoho dalších historických staveb je zachováno v původní podobě a zahrnuto na světovém seznamu UNESCO. Některá česká města se světově proslavila i jako lázně díky existenci léčivých minerálních pramenů. Například Karlovy Vary či Mariánské Lázně byly věhlasnými lázeňskými letovisky již po staletí. Jáchymov je známý jako unikátní naleziště surového uranu. Mezi města často navštěvovaná turisty patří i Terezín. Původně vznikl jako pevnostní město, postavené koncem 18. století. Během druhé světové války byl pak nacisty využíván jako židovské ghetto.

Praha

pragueV roce 1992 bylo historické centrum města o rozloze 866 hektarů zařazeno do světového registru kulturních památek UNESCO. Praha hrála v národní historii vždy vedoucí úlohu coby centrum veškerého kulturního a politického dění, je to centrum evropského významu. Má reputaci jednoho z nejkrásnějších měst na světě, a jako takovou ji ocenila řada slavných osobnost

Vybrané vzdálenosti

  • Berlín - 282 km
  • Paříž - 864 km
  • Londýn - 1.030 km
  • New York - 6.561 km
  • Moskva - 1.665 km / 1.000 miles
  • Varšava - 512 km
  • Budapešť - 457 km
  • Istanbul - 1.504 km

Další zajímavé informace o Praze

Karlštejn

karlsteinTento gotický hrad ze 14. století byl postaven panovníkem Karlem IV. coby úložiště královských korunovačních klenotů a ostatků svatých. V období renesance byl upraven, aby byl pak dále přestavěn v puristickém stylu na přelomu 19. a 20. století. Historické interiéry královského paláce a mariánské věže jsou přístupné pro veřejnost. Dalším zajímavou stavbou v areálu hradu je studniční věž. Kaple svatého kříže je v současné době uzavřena.

Konopiště

konopisteTento původně raně gotický hrad byl postaven ve stylu francouzských kastelů, později byl přestavěn ve stylu renesance. Další přestavba mu dodala rysy baroka, a koncem 19. století zámek prošel romantickou rekonstrukcí na žádost arcivévody Františka Ferdinanda d'Este. Zámek má udržovanou růžovou zahradu, rozsáhlý anglický park, luxusní interiéry a bohaté sbírky zbraní, obrazů apod. Interiéry přístupné pro veřejnost zahrnují například kapli, knihovnu, galerie, soukromé komnaty Františka Ferdinanda d'Este či muzeum sv. Jiřího.

Poděbrady

podebradyPoděbrady se nacházejí v blízkosti Nymburka, mají nádherný park a lesnaté okolí. Město leží uprostřed polabské nížiny a má tak typické nížinné klima. Ve městě pramení celkem 13 minerálních zřídel. Vyvěrá zde i dobře známá minerální voda Poděbradka.

Kutná Hora

khoraVýtěžek kutnohorských stříbrných dolů zajišťoval českým panovníkům bohaté příjmy po celý středověk. Kutná Hora se tak stala jedním z nejvýznamnějších a nejbohatších měst v Čechách. Na přelomu 14. a 15. století se město stříbra stalo i sídelním městem českého panovníka Václava IV. Mezi nejvýznamnější kutnohorské architektonické památky patří gotický kostel Sv. Jakuba (1330) a katedrála Sv. Barbory, patronky všech horníků (1388). Další perlou kutnohorských památek je bývalá mincovna – Vlašský dvůr – ze 13. století, a několik aristokratických paláců. V Hrádku, součásti městského opevnění, se nachází muzeum těžby. Součástí expozice je i prohlídka středověkého dolu. Za pozornost stojí i sedlecký klášter, ve kterém se nachází unikátní kostnice.

Kulturní události: Hudební festival Kutná Hora, Svatováclavské slavnosti.

Kutná hora leží 60 km východně od Prahy.

Český Ráj

crajRegion romantických výletů a skalnatých koutů. Český Ráj je skutečně jedním z nejromantičtějších koutů České Republiky. Byl tak popsán již lázeňskými hosty Sedmihorek v roce 1870, kteří byli unešeni okolní nádhernou krajinou. Ta vznikla zázrakem přírody a dále ji spoluvytvářeli lidé, kteří zde žili a žijí.